Felis Empathic

Jsme malá rodinná chovatelská stanice, která se zrodila po cca dvouletém zvažování.

Jsme rodina, která miluje faunu i flóru. Věříme v lidský potenciál, který je skvělé dále rozvíjet. Baví nás přemýšlet, pomáhat a zkoumat život. Máme rádi všeobecný rozhled a inovativní myšlenky s humanistickým přesahem, který umožňuje chápat lidské konání v širších souvislostech. Na lidech si ceníme odvahy, upřímnosti a solidarity.

Kočičky a pejskové byli vždy součástí našeho života. 13 let s námi žil zlatý retrívr Lunny (R.I.P. 2015) a dosud s námi žije i britská modrá kočička Veneska Mniáu, která je aktivní babičkou a letos jí bylo 13. let.

Nápad založit chovatelskou stanici přišel v době, kdy jsem procházela nelehkým obdobím. Toho času jsem měla v celodenní péči svého 93 letého dědečka a své dva kluky 3 a 8 let, na které jsem zůstala sama. Nebylo to lehké období, proto jsem v rámci psychoterapie docházela k paní psycholožce, která mi doporučila felinoterapii s kočkami ragdoll. Do té doby jsem netušila, že existuje stvoření, které má andělské oči a tak milou povahu. Setkání s ragdolkami mi doslova nedalo spát, čímž se začal rýsovat můj sen. Spojila jsem se s několika chovateli a začala se o plemeno ragdoll více zajímat. Od té chvíle jsem se do hadrových panenek zamilovala. Nebyla to jen zvědavost, ale touha mít svou kočičku, věnovat se chovu, felinoterapii a péči o další drobné živočichy, které hlídám přátelům.

A konečně nastal den, kdy jsem si domů přivezla krásnou roztomilou modře želvovinovou Meggie s odznaky – foto. Na toto elegantní zbarvení mám slabost. Modré odstíny v kombinaci s chlupatým bílým kožíškem u Megie, je naprosto úchvatné. Na naší princeznu se rozhodně vyplatilo počkat. Krásná stavba těla a zbarvení, to jsou jasné předpoklady nejen na felinoterapii, ale i na chov.

Bylo jasné, že Meggie nebude sama.

Dlouho jsme však zvažovali, jakým způsobem zařídit pro Meggie vhodného partnera. Ti co se chovu věnují, vědí, že tato problematika není snadná. Je třeba dohlédnout na krevní skupiny, příbuzenské linie a možné zbarvení. Když jsem zjistili, že je volný chlapeček, který splňuje naše představy o budoucím ženichovi, bylo rohodnuto a naším báječným přírůstkem do chovatelsé stanice Felis Empathic se stal Barney. (foto níže) Černohnědý mohutný chlapec s odznaky. Báječný uvrněný kluk, který se do Megiíe okamžitě zamiloval a neskutečně ji miluje. Jak jeho lásku opětuje můžete sledovat na FB, kde nás najdete pod názvem: Ragdolik.cz

Název naší chovatelské stanice Felis Empathic vyjadřuje jednoznačně mou zkušenost s tímto úchvatným plemenem a je zapsaný v mezinárodním registru FIFe, potvrzený Českým svazem chovatelů, z.s. – sekce chovatelů koček. Všechny naše kočičky jsou zároveň otestované na závažné choroby. Veškeré dokumenty máme pro vážné zájemce k dispozici při rezervaci na volná koťátka.

Vkládáme zde pro vás vtipné video, které je inspirací pro všechny, kteří zvažují pořídit si svého miláčka ragdolíka. Tvůrce série Simon“s Cat je sympatický muž, který je báječným ilustrátorem a zárověň obrovským milovníkem koček.

Věříme, že vás nejen pobaví, ale především inspiruje.